Emlak Konut

EN AR

Tamamlanan Proje

ELITE CITY

Küçükçekmece Atakent mahallesinde ŞUA İnşaat tarafından inşa edilen Elite City projesi; birbirinden değerli pek çok projeye değer katan önemli mimarlık ofisleri ve peyzaj mimarlarıyla detaylı çalışmalar yapılarak hayat buluyor. Uzman bir ekibin uyum içerisinde çalışmasının başarısı olarak gösterilebilecek Elite City projesi yeşilin, modern mimariyle buluşmasının da en etkili örneklerindendir. Atakent'te bulunduğu nokta itibariyle etkin konumda olmanın avantajını iyi değerlendiren Elite City peyzaj çalışmaları ve bina tasarımları ile farklı olmayı başarmaktadır. 12 ay yeşil kalan peyzaj yapısı, yatay ve dikey yaşam konseptiyle farklı hayatlara ulaşmak, açık ve kapalı spor alanlarıyla keyif yapmak, çocuklarınız oyun alanlarında arkadaşlarıyla eğlenirken dinlenme alanlarından renk bahçelerinin etkileyici atmosferi içerisinde onları izleyebilme konforu sunuyor.

Elite City projesindeki binaların güneş, rüzgar hesaplarına uygun olarak yerleştirmesinden dolayı hiçbir binanın ışığını diğer binalar kesmemektedir. Geniş kapalı otoparkı sayesinde çevrenizde görüntü kirliliğine maruz kalmadan kusursuz peyzajın keyfini sunuyor. Elite City; A (A1, A2, A3), B(B1, B2), C ve D (D1, D2, D3) olarak adlandırılan 3 ayrı tipte, toplam 9 blokta 591 daireden oluşuyor. A Bloklar, 20'şer katlı, B Bloklar 3'er katlı, C Blok 30 katlı, D Bloklar, 7'şer katlı, 9 blokta 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere toplam 591 bulunduruyor ve bu bloklar devasa peyzaj alanı, sosyal tesisiler, açık ve kapalı havuzun etrafında konumlanıyor. Elite City, Atatürk havaalanına olan yakınlığı, biri Avrupa yakasının en büyük kalp hastanesi olan iki tam teşekküllü hastaneye konumu, metro çıkışına ve iki çevreyoluna mesafesi, 18 İlköğretim okulu ve seçkin üniversite kampüslerine olan yakın bir lokasyondadır. Elite City Çarşı'da ailenizin ihtiyaç duyacağı pek çok şeyi rahatlıkla bulabileceksiniz. Eczane, market, kuru temizleme, pastane, v.b. mağazalarla günlük ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabileceksiniz. Elite City'de çocuğunuz için elit bir kreş hizmeti alabilirsiniz. 

Elite City güvenlik merkezi tarafından 24 saat kameralı sistem ile güvenliğiniz sağlanmaktadır. En üst teknoloji ile yaşam alanlarının güvenliğini sürdürmeyi hedefleyen uygulama site içi ve dış alanlarda hizmet vermektedir. Elite City'de ev içinde konforu ve keyifli zamanları maksimum güvenlik donanımı ile sürdürmeniz için ev içi güvenlik detayları da tam olarak düşünülmüştür. Yüksek görüntü kalitesi olan haberleşme sistemiyle sizin için kontrol edilebilir güvenlik sağlanmaktadır. İnterkom sistemi sayesinde misafirlerinizin kimler olduğunu görebilir, çocuklarınızı oyun alanlarında, havuzda, ve diğer sosyal alanlarda izleyebilirsiniz. Site çevresinde estetik ve güvenlikli site duvarı ile genel alanlarla bağlantılar güvenlik altına alınmaktadır. Elite City projesinde tünel kalıp beton kullanılmayarak ses ve ısı yalıtımı noktasında da yine en üstün kalite hedeflenmektedir. Elite City projesinde ortak alanlarda kesintisiz enerji uygulaması bulunmaktadır. 

Dış cephe kaplaması olarak seramik kullanılmaktadır. Kendi kendini temizleyen seramik ile Elite City'de dış cephe bakımı düşük maliyette tutulması amaçlanmaktadır. Proje depreme dayanıklı, konvensiyonel kalıp sisitemi ile gerçekleştirilecek olup, son deprem yönetmeliğine uygun kazıklı radye temel ve perde kolon sistemi ile tasarlanmıştır.

Elite City'de ayrıca;

 

Bisiklet parkuru,

Tenis kortu,

Basketbol sahası,

Yüzme havuzu,

Çocuk oyun alanları,

Elite çarşı,

Dinlenme alanları - Renk bahçeleri,

Kapalı sosyal tesis ( Kapalı yüzme havuzu, fitness, sauna, buhar odası),

Kreş,

Süs havuzu,

Yürüyüş parkuru...

yer alıyor.

 

Elite City ile ilgili detaylı bilgilere www.elitecity.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Proje Görselleri :