Emlak Konut

EN AR

Tamamlanan Proje

UNIKONUT ISPARTAKULE

İstanbul Üniversitesi, üyelerine ayrıcalıklı ve yepyeni bir proje ile hizmet vermeye hazırlanıyor. Şehre yakın konumu ve giderek artan prestijli konut projeleri ile İstanbul'un gözbebeği haline gelen Ispartakule'de İstanbul Üniversitesi üyeleri için yepyeni bir yaşam başlıyor. Unikonut Ispartakule Evleri, gerek mimarisi, gerekse sosyal ve kültürel olanakları ile bir yandan ait olduğu kuruma dair "topluluk olma hissi"ni verirken, diğer yandan kullanıcının özgür ve bireysel beklentileri karşılayarak, doğal ve kültürel değerlerle bütünleşik bir yaşam çevresi sunuyor.

Unikonut Ispartakule; yasayanlarına işlevsel ve mekânsal olarak zenginlik sunacak büyük bir orta bahçe etrafında biçimlendirilmiştir. Koru, gölet, açık yüzme havuzu, spor alanları, gezi ve dolaşım yolları, botanik bahçeleri, çocuk macera alanları orta bahçede yer alan işlevlerdir.

Konut birimleri, içerdikleri; tümüyle panoramaya yönelik kademelendirilmiş çatı bahçeleri, teras, balkon ve salonları, üçüncü boyuttaki mekansal zenginlikleri ile sürpizli ve sıcak bir mimari anlayışla planlanmışlardır. Bahçeli, bağımsız bir konuttaki mekansal konfor, söz konusu tasarım yaklaşımıyla çok katlı bir yapılanmaya taşınmış ve manzaraya yönelik bahçeli "gökyüzü villaları" olarak adlandırılabilecek konut birimleri elde edilmiştir.

Tasarımdaki çeşitlilik, kullanıcılara 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 olmak üzere değişik tip ve büyüklükler arasında seçim yapma olanağı sunmaktadır. Zemin altında kalan kotlarda, konut birimine hizmet verecek yeterli sayıda otopark alanı öngörülmüştür.Orta bahçe ayrıca konut gruplarının zemin katlarında yer alan kapalı ortak sosyal alanlar ile iki yönde çevrelenmiştir. Sosyal alanlar orta bahçeyi gündüz ve gece kullanımlarında işlevleri ile besleyecek ve yaşantı zenginliği sunacaktır.Kapalı yüzme havuzu, spor ve fitness alanları, alışveriş ve çarşı birimleri, cep sinemaları, kafeterya ve restoranlar sosyal alanlar içinde yer alacak birimlerden bazılarıdır.Güvenliğiniz için herşey düşünüldü.

En kaliteli inşaat malzemelerinin kullanıldığı Unikonut1 Ispartakule'de güvenli bir yaşam geçirmeniz için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü.

  • Radye temel
  • Deprem perdesi ve perde kolon taşıyıcısı ile deprem ve yangın yönetmeliklerine uyumlu
  • Kontrollü site giriş çıkışları
  • 24 saat kameralı güvenlik sistemi
  • Görüntülü diafon sistemi
  • Aktif paratoner sistemi
  • Çelik daire ana giriş kapısı
  • Otomatik kontrollü ve statik balans vanalı merkezi kalorifer sistemi
  • Jeneratör
  • Yangın ve Gaz Dedektörleri
 

Proje Görselleri :